klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Naprawde warto posluchac...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 27.03.2006 17:11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo, że nie słyszałeś...
Cytat:
Bardzo piękne brzmienia klawiszy no i fajne wokale

...to trafiłeś w dziesiątkę! Very Happy
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 30.03.2006 19:43:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem akurat o Vaakevandring ;-DD
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 01.04.2006 20:01:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mistral - dla miłośników Dark Tranquillity, In Flames, CoF... chociaż pewnie i tak to nie ma nic wspólnego z tymi zespołami Wink... więc polecam wszystkim posłuchać!
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 07.04.2006 10:31:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to muszę zdobyć gdyż wciąż słucham Dark Tranquality.
A tak wogle to o czym oni (DT) mają teksty bo nigdy nie zwróciłem na nie uwagi a mam ich dwa albumy, z nowszego okresy kapeli, które zdaża mi słuchać.
Sorry za moją ignorancję ale, ja dopiero uczę się zwracać uwagę na teksty, kiedyś poprostu małe miało to dla mnie znaczenie. Jedyne zespoły których liryki tłumaczyłem to My Dying Bride oraz Anathema. Obecnie robię zwykle taki wstępny check out aby wywalić to co jest jawnie antichristian.[/img]
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
eddie
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: 07.04.2006 11:54:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
Obecnie robię zwykle taki wstępny check out aby wywalić to co jest jawnie antichristian.[/img]


mam dzwine wrazenie, ze nie uswiadczysz tutaj kapel i tekstach antichristian...ani jawnie, ani niejawnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 07.04.2006 12:08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
O to muszę zdobyć gdyż wciąż słucham Dark Tranquality.
A tak wogle to o czym oni (DT) mają teksty bo nigdy nie zwróciłem na nie uwagi a mam ich dwa albumy, z nowszego okresy kapeli, które zdaża mi słuchać.


Hmm... Nie jestem ich fanem, chociaż swojego czasu słuchałem (ostatnio pozbyłem się wszystkiego DT... tak jakoś Wink ). Jeśli chodzi o te klimaty lubuję się w In Flames, gdzie teksty są wg mnie bardzo dobre (w sensie głębokie). Cool
Co do Dark Tranquillity hmm... również dobrze nie znam ich liryków, jednak z pobieżnej oceny myślę, że jeżeli chodzi o treść to niełatwo odgadnąć jest wprost myśl autora. Tak samo jak w In Flames itp. występuje raczej dowolna interpretacja, bo teksty mogą być wieloznaczne.
Chociaż w początku twórczości obydwu tych zespołów przesłanie było bardziej... mroczne. Rolling Eyes
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 07.04.2006 16:05:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, ja ostatnio wywaliłem wszystko In Flames. Jak dostałem Immortal Souls uznałem iż jest to wystarczająco podobny chrześcijański odpowiednik i tak to cała moja kolekcja In Flames poszła się czesać.
A odnośnie liryków IF to rzeczywiście można je różnorodnie odbierać ale mieli zajawki pod szatana - na jednym albumie jest track z szóstkami w tytule (bodajże na Oracle).

2Eddie: możesz jaśniej okreslić o co Ci chodzi bo Twa odpowiedź jest bardziej wieloznaczna niż teksty In Flames i Dark Tranquality razem wzięte ;-D
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 07.04.2006 16:47:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tourniquet - Zespół o którym słyszałem już dawniej, nazwa to przewijała się co jakiś czas. Później trafił do mnie album Crawl to China. Za pierwszym podejściem nie zachwycił (przestałem słuchać mniej więcej w trakcie trzeciego kawałka Wink ). Minęło kilkanaście dni wziąłem się na spokojnie do ponownego słuchania. Już po połowie płyty (, która łącznie zawiera 15 utworów) okrzyknełem ją rewelacją! Smile Zróżnicowana na tyle, że nie przesłuchawszy całej nie można wyrobić sobie żadnej oceny. Solidne brzmienie, bezkompromisowe mocne teksty. Smile Długo ich katowałem. Wink Ostatnimi dni słucham kolejnego ich albumu Microscopic View Of A Telescopic Realm, który tylko potwierdza świetność tej kapeli!

Zacząłem poznawać dyskografię Tourniquet trochę od środka, bo wydali w sumie ok. 8 albumów są zasłużonym chrzescijanskim thrash (al'a metallica) metalowym zespołem. Chociaż jeżeli chodzi o muzykę to ciężko mi ich określić słuchając tak nie wiele. W każdym razie każdy fan metalu wogóle powinien ich posłuchać! Napewno się nie zawiedzie. Smile
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 07.04.2006 18:59:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jakieś 5-6 albumów tej formacji ,i jeden klip. Brzmienie bardziej Megadeth niż Metalica ale generalnie trashowo jadą chłopaki. Ciekawstką jest to że trzon kapeli tworzy garowy a reszta ekipy jest wymienna. Ten pan jest także kompozytorem większości muzy (jesli nie całej muzy). Taki chrześcijański King Diamond - tylko w trochę innym gatunku grajacy...
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 09.04.2006 09:44:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
Hehe, ja ostatnio wywaliłem wszystko In Flames. Jak dostałem Immortal Souls uznałem iż jest to wystarczająco podobny chrześcijański odpowiednik i tak to cała moja kolekcja In Flames poszła się czesać.


Jak dla mnie to Immortal Souls jest raczej dobrą alternatywą dla Children of Bodom.

Cytat:
A odnośnie liryków IF to rzeczywiście można je różnorodnie odbierać ale mieli zajawki pod szatana - na jednym albumie jest track z szóstkami w tytule (bodajże na Oracle).


Whoracle. Smile A utwór to Episode 666. Używam tutaj swojej interpretacji. Miałem w życiu (jak i niejeden z nas) epizod "666", który dzięki Bogu minął. Cool
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
eddie
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: 15.04.2006 16:58:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:

2Eddie: możesz jaśniej okreslić o co Ci chodzi bo Twa odpowiedź jest bardziej wieloznaczna niż teksty In Flames i Dark Tranquality razem wzięte ;-D


juz Ci tlumacze Smile piszesz, ze robisz teraz wstepny przeglad w tekstach kapel. I to Ci sie chwali Smile uwazam tylko, ze nie ma potrzeby robic przegladu tekstow zespolow polecanych na tym forum Smile mysle, ze nikt Ci tu nie bedzie polecal grup, ktore jawnie (badz niejawnie) obrazaja Boga.
Mam nadzieje, ze wyjasnilem Smile
ps. zycze zdrowych, spokojnych i wesolych Swiat Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 17.04.2006 19:11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Myślę, że mimo wszystko warto zainteresować się tekstami zespołów i się w nie wgłębić (tym bardziej jeśli są napisane w wierze).
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 19.04.2006 20:22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie
A ponadto nieraz jest tak że lubimy jakiś kawałek i po poznaniu tekstu to go jeszcze bardziej lubimy. Tak miałem z kawałkiem Father's Mourn - Schaliaha


... choć może być inaczej bo niestety są kapele niesłusznie uznawane za chrześcijańskie.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 07.05.2006 17:17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seventh Avenue (GER) - Chrześcijański Power/Heavy Metal z najwyższej półki. Znam głownie album "Between the Worlds", a pozostałe staram sie poznawać. Znakomita szybka, pozytywna, melodyjna muzyka! Smile Słucha się naprawdę świetnie. Nie odstępuje od tak popularnych zespołów jak Helloween czy Hammerfall Rolling Eyes . Teksty mimo, że nie super-poetyckie to wprost chrześcijańskie. Smile Polecam serdecznie wszystkich fanom melodyjnego, cięższego grania i NIETYLKO. Cool
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 22.08.2008 22:02:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łohoho... ludzie, zespół Harmony szykuje się do wydania drugiej płytki. Tymczasem wydali EPkę i zamieścili jeden z jej kawałków w wersji pełnej na MySpace:

http://www.myspace.com/harmonyofficial

Naprawdę warto posłuchać. W ogóle jak ktoś nie słyszał ich poprzedniego dzieła Dreaming Awake to proponuję naprawić swój błąd Wink.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM