klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Naprawde warto posluchac...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Corialote
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 13
Skąd: Tymczosowo z Ziemi.. ale to do czasu..

PostWysłany: 17.06.2005 22:23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zarejestrowalam sie żeby napisać tego posta Wink
ale moze zostane na dłużej Very Happy

po pierwsze.. nie ma nic o gothicu.. a chrześlijański gothic to cud miód Very Happy

więc: mój ukochany, australijski-> Virgin Black

do tego Fearscape (!!) <- cudowny australijski death.. no kocham !! na stronce w dziel 'links' mnóstwo sznureczków do samych dobrych stronek Wink

ostatnio dorwalam Saviour Machine (tzn. ściaga się.. może wypowiem się za jakiś czas)

na Celestial Light (w/w) macie linki do wszystkiego co dobre Wink nie bede sie powtarzac w takim razie

ale dodam kilka linków od siebie:
JesusMetal <- strona kumpla z amerykańkiego metal-chrzescijańskiego forum, które niestety zakonczylo istnienie z nieznanego powodu jakiś miesiąc temu.

GothicChristianity <- dzika stronka chrześcijańskich gotów z ameryki.. nawet moze byc Wink

hehehe... teraz jestem ciekawa czy wiedzieliście, że coś takiego istnieje Very Happy
100Najlepszych <- tego sama sie nie spodziewalam ale godziny na necie daly jakies rezultaty (wkońcu Wink )

a teraz zespoł z wszechmiar kontrowersyjny.. najbardziej ciekawi mnie fakt, ze proszą chrześcijan aby ich nie sluchali Confused piszą, że jest to muzyka dla tych, którzy poszukują Boga nie dla tych, którzy go znaleźli.. polecam pooglądać.. zamówiłam tam nawet naklejki ale ich jeszcze nie dostałam :/
Godscare heh.. klikając na ten obrazek jestescie przeniesieni do czegoś w rodzaju wstępu.. scary story ma tam swoje miejsce.. ale jest niesamowita.. dla tych o mocnych nerwach polecam Wink

no i na koniec ciasteczka Very Happy
Mroczne Chrześcijańskie Stronki <- jak nie odpowiadają klimaty gotyckie, mroczne, krwawe itp to nie polecam.. a jest tu kilku takich co mimo ze "metalu nie trawią" to wszędzie włażą a później gderają o tym, że to nienormalne.. no cóż.. też bym chyba kiedys tak mówiła Razz zmienia sie podejscie z czasem.. jak sie wejdzie w taką muzę to naprawde niesamowite jest wiedziec, ze to czego słuchasz jest zrobione dla Boga, a przy tym brzmi tak jak lubisz Wink
_________________
\m/ From the Mist and Shadows \m/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
soway
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 36
Skąd: London

PostWysłany: 23.06.2005 16:31:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prosze ,prosze..nie wiedzialem ze sa jeszcze w Polsce...ludzie,ktorzy czaja christian gothic clajmaty:))

trzeba dorwac kontakt..
_________________
www.myspace.com/malokaipax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Corialote
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 13
Skąd: Tymczosowo z Ziemi.. ale to do czasu..

PostWysłany: 24.06.2005 13:32:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink mail jest chyba dostepny każdemu smiertelnikowi kto tu wejdzie Wink

a wybieram sie do Lublina (prawdopodobnie z kolezanką) kolo konca lipca albo poczatku sierpnia- moja babcia i ciocia tam mieszka...

wiesz.. to mnie wogole zaskoczyles bo myslalam ze metal w lublinie to rzadkosc.. jak tam bylam w tamtym roku to za tydz lazenia po lublinskich skwerach zobaczylam tylko 2och "braci" i "siostrę" Very Happy i doszlam do wniosku ze nie chcialabym tam mieszkac w takim razie Razz

a do tematu.. tam gdzie jest to "100 najlepszych" na pierwszym miejscu jest stronka na ktorej mozecie dostac adres do internetowego rock-chrzescijanskiego radia.. i to chyba 24/7 jezeli sie nie myle Wink nawet da sie sluchac Very Happy proponuje nacisnąć "any audio player" i adres co sie pokaze skopiowac, przejsc do winampa: ctrl+L i wkleić.. no i sluchac!! Wink w moim wypadku ciezko jest sluchac bo sie co chwile wylacza (lacze ostatnio troszke rwie-radiowka :/)..

aaa... co tam. dam wam adres Wink
=>KLIK<=

niestety jeszcze ni moge sie wypowowiedziec na temat jakiegokolwiek nowego zespoliku... ostatnio zastoj pewien bo pracuje troszke.. i nie mam czasu siedziec i szukac... ale przez wakacje jak sie znajdzie czas Wink
_________________
\m/ From the Mist and Shadows \m/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
soway
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 36
Skąd: London

PostWysłany: 01.07.2005 16:24:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobre zespoly w tym radyjku ,co podalas:)

wpadaj do Lublina:) tam musisz dobrze obczaic dobre miejsca,bo ludziow powiazanych z christian metalem,hc i w ogole...jest troche:)))
_________________
www.myspace.com/malokaipax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
eddie
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: 04.07.2005 11:43:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam "Lubelska Ekipe" na tym forum Smile dobrze wiedziec, ze nie jest sie jednym jedynym w najwiekszym miescie po tej stronie Wisly Very Happy

a zeby bylo na temat ( Smile ), to polecam kapelke Morphia (www.morphia.nl) Graja bardzo fajne polaczenie symfonicznego blacku z doom'em i gotykiem.

No i oczywiscie swietny black: Slechtvalk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
soway
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 36
Skąd: London

PostWysłany: 06.07.2005 14:02:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eddie ,gdzie ty tutaj w Lublinie przebywasz???bo jak do tej pory mieszkam w LBN 21 lat..i nikogo takiego jeszcze tutaj nie poznalem:/ no poza wyjtakiem kilku oddanych Bozych hardcorowcow:))) daj w kontakta!
_________________
www.myspace.com/malokaipax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 29.09.2005 10:47:38    Temat postu: nowe nodes of ranvier Odpowiedz z cytatem

no i po dość długim oczekiwaniu ukazała się nowa płyta nodes of ranvier...
nie to że szkoda że się ukazała Smile ale spodziewałem się naprawdę dużo więcej... nie mówię że zła płyta... po prostu gorsza od poprzedniczki...
a że facedown rec. ostatnio wypuszcza dobre rzeczy to zajżyjcie sobie tu i posłuchajcie tego i tamtego:)

Arrow http://www.facedownrecords.com/media-mp3.htm
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 19.03.2006 20:51:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam coś od siebie...

Antestor (NOR) - pierwsza christian black/doom metalowa grupa jaką słyszałem i wciąż po zostaje u mnie w czołówce. Ulubione albumy to kultowy już
The Return Of The Black Death, klimatyczny Martyrium i nowy The Forsaken.
www.antestor.com

Crimson Moonlight(SWE) - niemal równie świetny, chociaż trochę inaczej brzmiący zespół ze Szwecji. Veil Of Remembrance był dla mnie absolutnie jedną z najlepszych płyt roku (2005).
www.crimsonmoonlight.com

Frost Like Ashes (USA) - polubiłem ich od pierwszego utworu jaki usłyszałem (świetnego Notions of Insanity). Uzupelniło moją luke po odstawieniu Cradle of Filth, Dimmu Borgir. Niesamowite melodic black/death metalowe brzmienie, mocne teksty.
www.frostlikeashes.com

Immortal Souls (FIN) - melodeath. Świetna alternatywa dla np. Children of Bodom (który był/jest jedną z moich ulubionych), a nie ustępuje im w niczym. Szybko w padające w ucho ostre kawałki.
www.immortalsouls.com

Vardoger(?) - słyszałem ich jedynie EPke - Winterfrozen, ale zrobiła na mnie duże wrażenie. Bardzo dobry melodyjny black metal.
www.vardoger.net

To narazie tyle jeżeli chodzi część extremalniejszych klimatów chrześcijańskiego metalu (o innych później). Ostatnio zasłuchuje się w Pantokrator, Renascent, Shadows of Paragon, Poems Of Shadows, Divine Symphony... o których (jak i innych kapelach, których słucham) postaram się skrobnąć niedługo. Smile
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
eddie
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: 20.03.2006 11:55:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frost Like Ashes zamiast Dimmu Borgir i Kredek? Rolling Eyes jak dla mnie niewiele wspolnego FLA ma z nimi. Bardziej juz The Forsaken Antestora...
wiecie cos o kapeli Stiny Plamenu?spiewaja o kanalizacji itp Very Happy calkiem ciekawie im to wychodzi Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 20.03.2006 12:01:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eddie napisał:
Frost Like Ashes zamiast Dimmu Borgir i Kredek? Rolling Eyes jak dla mnie niewiele wspolnego FLA ma z nimi. Bardziej juz The Forsaken Antestora...


Słyszałeś ich EPke albo Tophet'a? Z Kredkami na moje ucho ma wspólnego napewno. (albo tak dawno ich już nie słyszałem... Wink Rolling Eyes )

Cytat:
wiecie cos o kapeli Stiny Plamenu?spiewaja o kanalizacji itp Very Happy calkiem ciekawie im to wychodzi Razz


Hmm... Nie znam. Smile
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 22.03.2006 19:43:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast Dimmuru Borgir to Dark Lay Still

Antestora "Return To Black Death" to mój ulubiony album tej formacji (bo niestety z Forsaken słyszałem niestety tylko dwa numery) , pierwsze EP Drottnar miało też zajawki doomowe w dwóch kawałkach - tak pod pierwsze My Dying Bride.
Ciekawe jak nowy Drottnar brzmi słyszałem że poszli bardziej w kierunku doomowym ale także progresiv

To co mam Crimmson Moolight niestety mnie nie zachwyca - zbyt prymitiwne jeśli chodzi o aranżację utworów a wokal to już wogle jak w gore death. Wolę Soul Embrance.

Immortal Souls to wszystko jest absolutnie super - porównałbym ich do In Flames. Bardzo dobrzy technicznie - melodyjni, wogle super zagrane - z polotem.

Vardogera to też słyszałem tylko to EP. Bardzo piękne brzmienia klawiszy no i fajne wokale - szczególnie w norweskiej wersji Ojcze Nasz.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!


Ostatnio zmieniony przez A.O dnia 25.03.2006 18:14:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 22.03.2006 21:15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
Zamiast Dimmuru Borgir to Dark Lay Still


Szczerze to nie słyszałem o nich... Brzmią naprawdę nieźle! Cool

A.O napisał:

To co mam Crimmson Moolight niestety mnie nie zachwyca - zbyt prymitiwne jeśli chodzi o aranżację utworów a wokal to już wogle jak w gore death.


Wokal to kwestia gustu, ale... zbyt prymitywne? Shocked Chyba nie stwierdzasz tego po przesłuchaniu Veil Of Remembrance? Dla mnie ten album miażdzy!

===========================================================================

Divine Symphony (BRA) - Zapoznałem się z ich debiutanckim albumem - Reject darkness (2004), który z czego się orientuje nie dostał zbyt pozytywnych recenzji, choć nie wiem czemu bo wg mnie jest naprawdę dobry! Symfoniczne, klimatyczne, szybkie, blackowe, niemal epickie brzmienie. Dużo bardzo fajnych melodii, chórków (z kobiecym wokalem również), jak i gitarowych solówek. Skojarzyło mi się trochę z Exousią, chociaż Divine Symphony jest znacznie bogatszy! Polecam wszystkim. Smile
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
eddie
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: 25.03.2006 22:51:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kayin napisał:


Słyszałeś ich EPke albo Tophet'a? Z Kredkami na moje ucho ma wspólnego napewno. (albo tak dawno ich już nie słyszałem... Wink Rolling Eyes )


slyszalem i jedno i drugie. Wiesz,ja nie z takich, co to wypowiadaja sie na jakis temat nie majac o nim pojecia Smile no chyba, ze robie sobie zarty,ale to co innego Wink slyszalem i nadal twierdze, ze niewiele maja wspolnego z DM i CoF Smile

co do Crimson Moonlight...wspomniane "Veil..." jest dla mnie hmm zbyt monotonne. Wlasciwie kazdy utwor jest taki sam. Przesluchalem raz i na jakis czas odlozylem. Moze za kilka dni przeslucham znowu i spodoba mi sie bardziej. Jesli chodzi o ich ogolna tworczosc, to musze niestety powiedziec, ze czegos mi w nich brakuje. Owszem, kawalki takie jak "Where darkness cannot reach" czy "Eternal Emperor" cenie wysoko, ale jednak cos tu jest nie tak...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 26.03.2006 18:50:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eddie napisał:

co do Crimson Moonlight...wspomniane "Veil..." jest dla mnie hmm zbyt monotonne. Wlasciwie kazdy utwor jest taki sam.


Nie pomyliłeś albumu/zespołu przypadkiem. Rolling Eyes

eddie napisał:

Przesluchalem raz i na jakis czas odlozylem. Moze za kilka dni przeslucham znowu i spodoba mi sie bardziej.


Posłuchaj koniecznie na spokojnie. Cool

eddie napisał:

Jesli chodzi o ich ogolna tworczosc, to musze niestety powiedziec, ze czegos mi w nich brakuje. Owszem, kawalki takie jak "Where darkness cannot reach" czy "Eternal Emperor" cenie wysoko, ale jednak cos tu jest nie tak...


Crimson Moonlight to pierwsza obok Antestor i Slechtvalk christian black metalowa grupa jaką słyszałem więc mam może do nich jakiś sentyment, ale myślę, że na zasługują na docenienie. Uważam, że nie tylko dla mnie zespół ten jest w ścisłej czołówce chr. black metalu na świecie.

Tutaj możecie ich obejrzeć w utworze z najnowszej płyty:
Crimson Moonlight - The Cold Grip Of Terror video

A.O napisał:
Vardogera to też słyszałem tylko to EP. Bardzo piękne brzmienia klawiszy no i fajne wokale - szczególnie w norweskiej wersji Ojcze Nasz.


A to nie nagrał przypadkiem Vaakevandring? Rolling Eyes
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 27.03.2006 16:45:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry brachu masz rację, wspomnianą Ep'kę nagrał Vaakevandring. Źle skojarzyłem zespoły a Vardogera niestety nie słyszałem - kojarze tylko z okładek jak lookałem na stronach znajomków i bodajże w sklepie Nordic Mission.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM