klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Metal jako muzyka chrześcijańska - POMYŁKA !!!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 03.08.2004 20:58:44    Temat postu: Metal jako muzyka chrześcijańska - POMYŁKA !!! Odpowiedz z cytatem

Pokój wszystkim!
Ostatnio oglądałem kąsek programu RAJ, w którym pokazywano kapele metalowe, "śpiewające" o Bogu...
Osobiście myślę, że to jest wielka pomyłka! Jak coś takiego, tzn. absolutnie niezrozumiały ryk wokalisty może przybliżyć ludzi do Boga??!!
Owszem, jest to jakaś droga nawrócenia tych ludzi, aczkolwiek taka forma przekazywania Boga innym jest wielkim nieporozumieniem.
Czy owocami po takim koncercie jest spokój, pokój ducha, radość i miłość? Wątpię. Nie wiem, jaka muzyka będzie w niebie, ale jestem przekonany w 100%, że nie będzie to taki ryk, jazgot i agresja...
A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam. Zostańcie z Bogiem.
_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!


Ostatnio zmieniony przez Bart dnia 05.08.2004 10:40:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
superHela
Moderator [Chili My]
Moderator [Chili My]


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 250
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 03.08.2004 21:03:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie to nie masz całkowicie racji. Każdy ma jakis ulubiony rodzaj muzyki, to czemu nie może nim chwalic boga. Mi osobiście nie przeszkadza "ryk" w takiej muzyce. Bart możesz mi uwieżyć, że to może i to mocno przyblizyc do Boga. Ogólnie mówiąc uważam, że chrześcijański metal to nie jest pomyłka Very Happy Cool Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 03.08.2004 22:43:00    Temat postu: Re: Metal jako muzyka chrześcijańska - POMYŁKA !!! Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
Jak coś takiego, tzn. absolutnie niezrozumiały ryk wokalisty może przybliżyć ludzi do Boga??!!

dla Ciebie jest to absolutnie niezrozumiałe, ale dla ludzi, którzy na co dzień słuchają takiej muzyki jest to zrozumiałe (autopsja).
Wielu "złych ludzi" dziwi się, że można w taki sposób mówić o Bogu i właśnie przez taką muzę (z negatywnymi tekstami) odeszli od Boga.
Po drugie jest wielu ludzi, którzy słuchają czegoś takiego dla muzy, ale teksty odrzucają (nazwijmy ich dobrymi ludźmi) bo mówią one o śmierci, szatanie jako królu i gdy pokaże się im taką alternatywę: ciężka muza z chrześcijańskimi tekstami to jest to dla nich "zbawienne" (nie znalazłem odpowiedniego słowa). To takie dwa plusy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Malaga
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 12

PostWysłany: 04.08.2004 18:11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten temat był wałkowany, również na tym forum, już kilka razy. i nigdy nikt nie doszedł do spójnego wniosku i nigdy nikt nikogo nie przekonał do swoich racji (tak mi się zdaje). myślę, że najlepiej będzie sobie podarować tego rodzaju dyskusje. wiem, że możesz być tu nowy, dlatego rozejrzyj się troszezkę po forum, parę tematów wstecz, znajdziesz wątek na temat tego samego programu.
pozdrawiam.
_________________
it's not so bad...this hard core music....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 04.08.2004 19:54:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym programie w RAJu i opiniach na ten temat można przeczytać TUTAJ

natomiast o powiazaniu ciezkiej muzy z uwielbieniem TUTAJ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 05.08.2004 12:01:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... Nie przekonuje mnie to wcale...
Nadal uważam, że to kpina z chrześcijaństwa, może nieświadoma, ale jest.
Zastanówmy się nad genezą Death Metalu na przykład. Więc jak? Coś, co zostało stworzone z "sympatii" do szatana ma teraz służyć w ewangelizacji młodych ludzi?!?!? To jest kompletna bzdura!
Wiem jakie Pan Bóg ma zdanie na ten temat, bo w grupach charyzmatycznych np. we wspólnocie Odnowy w DŚw. słowa prorockie zarówno wymawiane ustami proroków, jak i czytane z Pisma Świętego są JEDNOZNACZNE! Pan Jezus tego NIE CHCE!!! Człowiek został stworzony, by dążyć do świętości, miłości, radości i pokoju! Czy taki styl, ubiór i zachowanie wskazuje na radość, miłość i pokój!?! NIE!!!
Kończąc, jeśli Panu Bogu jest to nie miłe, to nie mam już żadnego ale.
Tylko niech mi tutaj ktoś nie powie, że nie ma we wspólnotach proroków Smile
Niech idzie wtedy do Odnowy, albo do Wspólnoty MAMRE www.mamre.niedziela.pl i tam się wszystkiego dowie.
Pozdrawiam.
_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 05.08.2004 12:38:41    Temat postu: Re: Metal jako muzyka chrześcijańska - POMYŁKA !!! Odpowiedz z cytatem

oj chyba rzeczywiście dziki powinien zacząć tu wchodzić...
Bart napisał:
Nie wiem, jaka muzyka będzie w niebie, ale jestem przekonany w 100%, że nie będzie to taki ryk, jazgot i agresja...

Z jednej strony mówisz że nie wiesz, a z drugiej twierdzisz że jesteś PEWNY... Bardzo mi przykro ale NIKT z nas NIE POTRAFI sobie uzmysłowić co się w Niebie będzie działo.
Bart napisał:
Coś, co zostało stworzone z "sympatii" do szatana ma teraz służyć w ewangelizacji młodych ludzi?!?!?

Wszelką muzykę stworzył Bóg posługując się człowiekiem. Na 100% nie zrobił tego z sympati do szatana. Choć nie zapominajmy że Bóg szatana też kocha... ale ta Miłość jest dla nas nie pojęta...
Bart napisał:
Wiem jakie Pan Bóg ma zdanie na ten temat

Tekst roku. Co ja gadam. Całego tysiąclecia. Zastanów się co ty gadasz?

Bart napisał:
we wspólnocie Odnowy w DŚw. słowa prorockie zarówno wymawiane ustami proroków, jak i czytane z Pisma Świętego są JEDNOZNACZNE! Pan Jezus tego NIE CHCE!!!

To dziwna ta twoja grupa (a może po prostu nie macie daru rozeznania prawdziwego...). Ja jestem w Odnowie i nawet rówieśniczki mojej mamy chcą nam (mi i moim kumplom) POMAGAĆ w graniu. Pozatym ja dostałem Słowo że Bóg mi nie chce posłać w robienie czegoś dobrego przez tą mużę więc tym bardziej nie mogę się z tobą zgodzić.
Bart napisał:
Czy taki styl, ubiór i zachowanie wskazuje na radość, miłość i pokój!?!

TAK!!! Tylko ty tego nie rozumiesz.
Bart napisał:
Pokój wszystkim!

Wiesz tylko ja w twych postach za bardzo tego pokoju nie odnalazłem. Odpowiadaj za to co wypowiadasz.
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 05.08.2004 14:15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowieku! W postach pokoju nie czujesz? To już Twój problem Smile Nie czujesz pokoju, bo nie aprobuję takiego sposobu na przekazywanie innym Boga...
Naigrywasz się ze Słowa prorockiego, mówiąc "tekst roku", a to nie dobrze! Napisałem, że wiem, bo to słyszałem.
Ciekawe czy byłbyś taki mądry, gdybyś to Ty trafił do kapłana egzorcysty (już poraz czwarty) i wykrzykiwał głosem demona takie rzeczy, że Ci się w głowie nie mieści!?!? Ja byłem tego naocznym świadkiem i widziałem, co szatan potrafi robić z człowiekiem!!! To już nie są przelewki! Chłopak, który został z tego uwolniony, wyraźnie o tym mówi! Nadmienię tylko, że nie był żadnym satanistą! Po prostu słuchał sobie muzyki metalowej, ubierał się podobnie i grał takową. Gdy pojechał na rekolekcje ewangelizacyjne, wówczas zły się zaczął demaskować. Widocznie ten nie był na tyle silny, by znieść siłę wiary będących tam ludzi i obecność Jezusa...
Ja nie mówię, że jest to całkowicie złe, ale jest to taki ślepy zaułek w drodze do pełnego nawrócenia, z którego trzeba się wycofać i iść inną, tj. lepszą drogą...
Wyobrażasz sobie Pana Jezusa w takim ubiorze, jak tamci z metalowych kapel i ich fani?? Jezus w czerni, z kolcami i znakami na ubiorze...?!? Confused
Mamy być podobni WE WSZYSTKIM do Boga! Czy wszelkie objawienia na świecie też negujesz?? Jakoś nikt jeszcze nie widział w objawieniu Chrystusa w takim stroju!! Światłość nie kojarzy się z czernią...
Szatan jest inteligentniejszy od nas, a przez to o wiele, wiele sprytniejszy niż się nam wydaje. Trzeba ogromnej pokory i nieustannej modlitwy, aby ujść cało i nie wpaść w jego sidła... O tym przecież mówi sam Pan Jezus w słowach "Czuwajcie i módlcie się (...)". Mt 26, 41 i Mr 14, 38.
Życzę Ci jak najlepiej. Proś Pana Boga o prowadzenie i oddaj się CAŁKOWICIE Jemu, a ON Ci wskaże lepszą, właściwą drogę.
Napisz o tym do moderatora wspólnoty MAMRE, to dr biblista i charyzmatyk. On Ci lepiej to wszystko wyjaśni, niż ja Smile
Pozdrawiam.
_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Malaga
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 12

PostWysłany: 05.08.2004 18:36:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uch, jednak trzeba coś powiedzieć.

Bart napisał:
Człowieku! W postach pokoju nie czujesz? To już Twój problem Smile Nie czujesz pokoju, bo nie aprobuję takiego sposobu na przekazywanie innym Boga...


Nie aprobujesz? To dobrze, że zacząłeś mówić we własnym imieniu. Przyjmij jednak do wiadomości, że inni mają na ten temat własne zdanie. Podziwiam twoją pewność odnośnie woli Bożej co do stylistyki muzycznej, zastanawiam się jednak, jak ją pogodzić z moją pewnością co do tego, że to Bóg pomógł mi odnaleźć tę muzykę, w której teraz siedzę. Modliłam się o to i zostałam wysłuchana. To jest jedna z niewielu rzeczy, co do których jestem pewna. Bóg bardzo szybko i wyraźnie odpowiedział na moje wezwanie. Powiesz mi teraz może, że to nie było działanie Boże, tylko złego ducha?

Cytat:
Chłopak, który został z tego uwolniony, wyraźnie o tym mówi! Nadmienię tylko, że nie był żadnym satanistą! Po prostu słuchał sobie muzyki metalowej, ubierał się podobnie i grał takową.


Dlaczego wrzucasz kapele grające podobną stylistykę do jednego wora? Chyba jesteś świadomy, że rdzeń duchowy muzyki stanowią przede wszystkim SŁOWA? To, co piszesz w żaden sposób nie dyskredytuje zespołów grających odrzucany przez ciebie mariaż ciężkich brzmień i chrześcijańskiej duchowości. Bo ten chłopak ich nie słuchał. Jeśli twoim zdaniem było inaczej, to proszę cię, wymień kapele, którymi się interesował.

Jak widzę oboje jesteśmy niereformowalni. Masz prawo nie aprobować takiego grania, ale nie masz prawa osądzać na tej podstawie innych, to już nie do ciebie, ani nie do mnie należy. Ja czuję co inego, ty czujesz co innego, trudno. Być może Bóg w swojej niepojętej mądrości pogodzi nasze stanowiska w Królestwie Niebieskim.
_________________
it's not so bad...this hard core music....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Aye_davanita
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 07 Sie 2004
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: 07.08.2004 19:51:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz Bart.... jeżeli ta muzyka nie ma złych tekstów to raczej nic złego zrobić nie może, osobiście nie wyobrażam sobie życia bez takich kapel jak Sacrificium, bez ciężkiej muzyki nie moge egzystować, a przecież nie bede słuchała Cradle of filith na przykład..... Smile
_________________
Wyrwał nas z paszczy lwa
Pokonał śmierć
Pokonał strach
JEZUS !!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Nikodem
Pismak
Pismak


Dołączył: 10 Sie 2004
Posty: 131
Skąd: warszawa

PostWysłany: 10.08.2004 15:03:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uwazam ze to nie jest pomylka tylko wielkie pole do ewangelizacji. Przed takimi zespolami trudne wyzwanie. Musza stanac przeciwko krytyce spoleczenstwa, krytyce mediow ktore reklamuja tylko zespoly nie wnoszace nic w zycie czlowieka, zespoly ktorych teksty sa plytkie a nawet malo ambitne. Uwazam ze taka muzyka moze pomuc wielu ludziom. Confused tylko mnie nie krytykujcie Confused Smile
_________________
...nie idz ta droga, szeroka droga, ktora ida wszyscy...
bleeeeeeeeee hehehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10.08.2004 17:10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj ludzie ludzie. ale się tniecie jakby było o co. a najśmieszniejsze jest to że wszyscy macie rację oczywiście nie całą tylko każdy po trochu.

Bart - Twoje wypowiedzi trochę zajeżdżają sekciarstwem - Twoi adwersarze maja rację w tym że przesadzasz ze swoją nieomylnością... ("niech idzie tu i tu" - a dlaczego nie tam i tam? kościół jako CIało Chrystusa jest różnorodny tak jak ciało człowieka nie przypomina 1nokomórkowej ameby - było juz setki dowcipów o tym jak to członkowie tej czy innej grupy myślą że tylko znajdą się w niebie). jako przykłąd podam Ci opowieść pewnego biskupa któego miałęm przyjemność poznać osobiście: "kiedy 1szy raz usłyszałem "Magnificat" 2Tm2,3 to nie mogłem tego znieść. ale teraz kiedy odprawiam nieszpory i dochodze do tego miejsca przychodzi mi do głowy właśnie tamta melodia" i coty NATO?

a Ty Youzwo - też trochę przegiąłeś ale Ciebie już zdążyłem trochę poznać i przypuszczasz że zastosowałeś metodę lekkiego przerysowania dla lepszej prezentacji swojej linii rozumowania. jednak nie upierałbym się aż tak bardzo przy tej ciężkiej muzie. wyobrażasz sobie ten jazgot jako oprawę mszy? bo ja nie bardzo. chóry anielskie chyba lepiej pasują...

do wszystkich - forum jest właśnie po to żeby sie troche pospierać. można się nie zgadzać z czyimiś poglądami i mieć własne. ja wypowiadam się czasem trochę przerysowanie ale w realu kocham was wszystkich (no niestety nie jestem jak Pan Bóg i szarego nie kocham).

pax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 10.08.2004 17:24:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można się chyba spierać o to która muzyka jest lepsza, a która gorsza: pod względem techniki grania, rytmiki, harmonii
można się spierać, która jest ciekawsza, która wymaga większego przygotowania muzycznego do słuchania, która jest bardziej melodyjna itd...
ale spieranie się, która bardziej nadaje sie do ewangelizowania jest chyba bezowocne
do różnych ludzi można dotrzeć poprzez różne rodzaje muzyki

a co do muzyki w liturgii, to ja bym zajrzał do dokumentów Kościoła...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 10.08.2004 18:45:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andy W. napisał:

Bart - Twoje wypowiedzi trochę zajeżdżają sekciarstwem - Twoi adwersarze maja rację w tym że przesadzasz ze swoją nieomylnością...

A Tuś mnie mocno zaskoczył!? Które z moich wypowiedzi zajeżdżają Ci sekciarstwem innym od chrześcijaństwa katolickiego??? Czyżby cytowanie Pisma Świętego??
Jaką nieomylnością znowu?? Czy ja gdzieś napisałem, że jestem nieomylny? Wszystko, co mówię i piszę opiera się na moich naocznych doświadczeniach i świadectwach ludzi, którzy czegoś doświadczyli, a przede wszystkim na EWANGELII!!! Więc nie na gdybaniu...
Kolego, nie uważasz, że w takim stanie świata, jaki obecnie mamy należy iść za Jezusem radykalnie? Dość mam już wiecznego narzekania na kapłanów itd. To prawda, że zły wniknął już nawet do wnętrza Kościoła i szaleje, ale to nie jest żadne usprawiedliwienie dla tych, którzy odchodzą do innych sekt, czynią zło, albo NIC nie czynią! I dość mam takiego życia, w którym daje się Bogu świeczkę, a diabłu ogarek...!!! A tym jest właśnie granie takich paskudnych dźwięków! Tekst nawiązujący do Boga, choć niezrozumiale wyryczany i dżwięki gitar, rodem z piekła...! Mogę zagwarantować, że w aktywnej i gorliwej drodze nawracania, każdemu z nas Bóg pokaże, czy jest Mu to miłe, czy nie. Prędzej, czy później to się stanie. Na szczęście ja mam już ten etap za sobą...
Co do muzyki, to wspomnę jeszcze tylko jedno. Są TYLKO DWIE istoty, z natchnienia których możemy uprawiać sztukę. To Duch Św. i szatan. I NIE MA NIC po środku, jak się wielu wydaje!!!!! Więc po owocach tego jazgotu i darcia pomyślmy z czyjego natchnienia jest taka "muzyka"?
Niech mi tylko znów ktoś tu nie napisze, że robi to bez żadnej pomocy!
Co my możemy bez Ducha Świętego??? NIC!
Pozdrawiam.
_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11.08.2004 03:34:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Barcie.

siedzę juz 2gą godzinę nad Twoim postem i nie wiem co napisać. bo z 1nej strony do pewnego stopnia mam zbliżone poglądy nt. tzw. ciężkiego grania (forumowicze którzy mnie znają wiedzą o co cho). ale z 2giej strony nie potrafię się zgodzić z drugą częścią Twojego postu. zaprawdę powiadam Ci - nie tylko w odnowie i nie tylko we wspólnocie Mamre można być zbawionym. może to co t1 napiszą może Ci się wydać niedorzeczne ale niestety katolickie sekciarstwo też istnieje...

a co do moich domniemanych przez Ciebie poglądów to polecam Ci forum "chrześcijanie" i moje posty nt. sytuacji w KK

Drodzy Wszyscy Forumowicze (i Ty Barcie też)

wrócę do tematu takim stwierdzeniem: muza to oprawa, liczy się Słowo. nie warto się spierać bo wygląda to jak dysputa teologiczna przedstawicieli religii ciężkiej muzy z przedstawicielem religii jakiejś innej muzy. polecam strony (na kdm) zespołu Krzyk, rapera B.A. i wielu innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM