klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Sytuacja w Kościele /Katolickim/
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 31.01.2004 14:48:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JanKotlarz napisał:
Poza tym, mam gdzieś w Toruniu nagranie z 11-tej rocznicy Radia Maryja, podczas której o. TR mówi: "jestem żydem, jestem masonem, ale i tak lubię Radio Maryja". Autentyk! Very Happy

ja to traktuję na zasadzie:
w Bibli napisano "Niech Jezus będzie przeklęty" 1Kor 12,3b Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Lo c3q
Gość





PostWysłany: 05.02.2004 20:05:14    Temat postu: hehehe................... Odpowiedz z cytatem

Ale jak by nie było o. Rydzyk nie uratuje swojej heheh.... Very Happy potegi medialnej. Zatrudnia ludzi na czarno. Teoretycznie jest to wolontariat. A Izba Skarbowa nic mu nie udowodni. Wiec jak mozna byc osoba ktorej (jako o. Rydzykowi) trzeba ufac jak oszukuje ludzi, panstwo i kosciol. Jest zwyklym zlodziejem i oszustem. Zreszta kosciol juz nie ma znaczenia. Rozpada sie w drobny pyl. Biskupi kloca sie coraz czesciej, kardynalowie. Nie stac na wyplate odszkodowania. Jak to jakis biskup powiedzial: "Kosciol, nie jest instytucja charytatywna, zeby rozdawac pieniadze na lewo i prawo. Sami mamy dlugi, i musimy je splacac". Jakos tak to szlo. I tu ma racje. Bo ludzie nie wplacaja pieniedzy jak kiedys na tace czy dawali bajanskie sumy na kosciol. Te czasy sie skonczyly. Kosciol sam bedzie musial sobie z tym poradzic. W koncu otworzy moze jakis hipermarket Very Happy Ludzi (przynajmniej niektorzy) uwazaja kosciol za cos zbednego, cos co jedynie zawadza. Ile teraz bierze sie slubow koscielnych nie po to by umocnic zwiazek malzenski, nie w wierze w Boga, ale dlatego, ze jest taka tradycja?! I dobry zarobek gdy sie trafi na dobra zone czy meza. Ludzi nie maja czasu chodzic do kosciola. Nic im to nie przynosi; jedynie strate czasu. Kiedys bylo inaczej, kosciol cos dawal; dawal nadzieje. Teraz....??? Kosciol sdtanal w miejscu nic nowegio nie wprowadzil. Od lat w swoim postepowaniu w swoim sposobie bycia nic nie zmienil. Nic nie wniosl Jezeli ktos twierdzi, ze zmienil... Pytam sie co....????!!!! Zmiany w katechizmie?!! Zmiany w prawie koscielnym?!! To ze mozemy sie wiecej bawic??!!! Laughing Nie rozsmieszajcie mnie. Kosciol to przezytek Teraz potega staje sie nasz wielebny wspanialy, wszechmogacy, wszechwielebny, wszechbedacy, wszechwiedzacy wspanialy o. Tadeusz Rydzyk.... Laughing !!!!!!!! Brawaaaaaaa dla nowej sekty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing Kocham was chlopaki... dziekuje, dziekuje............. Twisted Evil
Powrót do góry
 
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 06.02.2004 15:02:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Kosciol Katolicki jest w rozsypce a jednoczesnie według najnowszych danych GUS Kościół katolicki w Polsce ma 10 025 parafii, ponad 28 tys. księży, a do kapłaństwa przygotowuje się ponad 4 600 alumnów. Na jednego kapłana przypada w naszym kraju 1211 wiernych, jest to o kilkadziesiąt osób mniej niż trzy lata temu. Idea Brawo Lo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
kfiatuszek
Gość





PostWysłany: 20.04.2004 10:09:33    Temat postu: sytuacja w kościele/katolickim/ Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że każy może robić i mówić co chce. Moim zdaniem kościół katolicki się zaszyflatkował. Wpadł w jakieś formułki i już bardzo dawno temu z tych formułek wyleciał Duch. Sama jestem w rosterce czy to wogóle ma sens. Byłam na nabożeństwie u Babtystów i...oni tam poprostu się modlili do Boga i to było super. Uważam, że dużo się pogmatwało od czasów Jezusa i kościól katolicki dokońca nie idzie za słowami Jezusa, troche je przeinacza. Myślę, że by mówić Prawdę trzeba żyć w Prawdzie. Wink
Powrót do góry
 
   
Rachel
Gość





PostWysłany: 23.05.2004 16:25:59    Temat postu: sytuacja w kościele katolickim Odpowiedz z cytatem

Myśle, że KK to nie tylko ks.Rydzyk i to nie tylko on robi smród w Kościele!
Niestety dla mnie Kościół jest martwy!Może w większych miastach są wspólnoty, ktore prowadzi Duch Świety, w moim Kościele kwitnie tylko obłuda, gniew, rozczarowanie, nienawiść, upadek autorytetu...
Jestem w tym kościele, bo nie mam innego, ale powoli, codziennie w nim coś umiera. Jestem rozgoryczona, zła i zrezygnowana gdy widze jak za sprawą księdza wszystko popada w ruinę! Gdzie jest ten żywy Kościół???
Powrót do góry
 
   
superHela
Moderator [Chili My]
Moderator [Chili My]


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 250
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 24.05.2004 14:25:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej !!!!!!!!!!!!!!! To właśnie my mamy tworzyc ten żywy Kościół!!!! Nie można tylko nażekać, że cos jest źle, ale samemu spróbować cos naprawić. Może uda ci sie w parafii zorganizowac jakieś spotkania dla młodzieży albo cos w tym rodzaju. To na pewno was "ożywi" Very Happy Cool Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Johnny777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2003
Posty: 39
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 24.05.2004 23:41:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co....powiem tyle...:
- więcej się módlcie (za kapłanów też!) a mniej narzekajcie to będzie lepiej.... Confused
_________________
WITA FRAKCJA RUDZKA!!! Wink - Obrońcy pingwinów...;-P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
rachel
Gość





PostWysłany: 25.05.2004 20:30:42    Temat postu: sytuacja w kościele/katolickim Odpowiedz z cytatem

Niestety nie jest to takie proste! Są takie osoby, które nawet w warunkach dzisiejszej sytuacji w Kościele wytrwają w wierze, ale nie dotyczy to wszystkich! Nie jestem na tyle mocna, by radować sie w Panu, gdy wokół mnie taka beznadzieja!Tez potrzebuje wsparcia, wspólnej modlitwy, żywego Kościoła i tego wszystkiego nie mam! Wiec takie rady zeby nie marudzić możesz włożyć między bajki!
Powrót do góry
 
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13.06.2004 23:03:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rachel, jesteś bardzo tajemnicza bo opisujesz jakąś hipotetyczną miejscowość w której kościół jest "martwy" a jednocześnie Twój namiar okazuje się być z miasta najzupełniej stołecznego... a w dodatku figurujesz tam jako całkiem dorosły chłopiec. to kim w końcu jesteś? bo nie wiem do kogo mam mówić a mam conieco do powiedzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Rachel
Gość





PostWysłany: 15.06.2004 17:38:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andy W. napisał:
Rachel, jesteś bardzo tajemnicza bo opisujesz jakąś hipotetyczną miejscowość w której kościół jest "martwy" a jednocześnie Twój namiar okazuje się być z miasta najzupełniej stołecznego... a w dodatku figurujesz tam jako całkiem dorosły chłopiec. to kim w końcu jesteś? bo nie wiem do kogo mam mówić a mam conieco do powiedzenia...


Przepraszam, ale gdzie znalazłeś informacje, że jestem mężczyzną? To jakiś absurd.
Powrót do góry
 
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16.06.2004 10:21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

droga Rachel. wypadamy z tematu. jak chcesz pogadać bilateralnie to napisz do mnie. nie ukrywam moich namiarów. chciałem odnieść sie do Twojej wypowidzi ale wolę wiedzieć z kim mam przyjemność...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
superHela
Moderator [Chili My]
Moderator [Chili My]


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 250
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 17.06.2004 18:33:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rachel napisał:


Przepraszam, ale gdzie znalazłeś informacje, że jestem mężczyzną? To jakiś absurd.



Wystarczy sie podłączyć pod twój numer gg Rachel i tam jestes jako Jan, a to chyba nie jest kobiece imię Very Happy Cool Rolling Eyes

Ps. Sorry, że pisze to na ogóle ale nie ma dostepu do Rachel na prywatna wiadomość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Rachel
Nowy
Nowy


Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 2

PostWysłany: 17.06.2004 23:19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale nie wiem w jaki sposób znalazło sie gg pod moją odpowiedzią- wiem, że to głupio brzmi, ale naprawde nie wiem.
Nie chce atakować Kościoła, ale po prostu od jakiegoś czasu nie mogę tam znaleść dla siebie miejsca.I nie jest to tylko mój problem, ale kilku osób w moim wieku(około25 lat), którzy kiedyś tworzyli żywy Kościół, a teraz nie ma tam dla nich miejsca!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 12.07.2004 23:26:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odważyłem się w końcu tu wejść...
brawo Hela!! nie popadajmy w ogólną beznadzieje itp. bo tym nic nie zdziałamy!
Grzecho, od niedzielnych kazań i muzyki wyżej cenie Pismo Święte...
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13.07.2004 00:01:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Rachel.

Kościół to my - jacy my jesteśmy taki jest nasz kościół. a przy tym nie składa się z samych młodych (z samych starych też nie). po prostu jest w pewnym sensie przekrojem społeczeństwa. jest w nim miejsce dla aktywistów, ludzi natchnionych a także dla wątpiących. możesz sobie wyobrazić cały wachlarz postaw... piszesz że nie możesz znaleźć dla siebie miejsca. może powinnas zastanowić się raczej nad sobą? co przeszkadza Ci akceptować kościół w którym jesteś?

Drogi Youzwo.

oczywiście Pismo Święte to podstawa ale Jezus dał nam kościół a więc także niedzielne kazania i muzykę np. organową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM