klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

muzyka a ekumenizm
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 29.03.2004 19:33:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JanKotlarz napisał:
Może spróbujmy znaleźć takie zdanie, co do którego zgodziliby się wszyscy chrześcijanie. Jestem ciekawy, czy na bazie tych wspólnych twierdzeń dalibyśmy radę zbudować ekumenizm (...) Czy zdanie "Jezus jest Bogiem" jest wspólne dla wszystkich chrześcijan?

myślę, że rzadkością jest by zaśpiewana piosenka przez protestantów godziła w uczucia katolików (odrzucam piosenki atakujące w/w). To raczej katolicy śpiewają piosenki, które zawieraja rzeczy odrzucane przez protków (sorki za określenie Wink), tj. Maryjne, dogmatyczne itp. A "Jezus jest Bogiem" mogą śpiewać wszyscy chrześcijanie.

JanKotlarz napisał:
Dla mnie - jeżeli odrzucimy ekumenię jako sumę wszystkich twierdzeń - nie ma możliwości dojścia do jedności wśród chrześcijan.

wg mnie to tylko część wspólna (czy nie zgodzisz się z piosenkami TGD, MateO, Vineyard, Hillsong, biblijnego 2Tm23?)

JanKotlarz napisał:
Tan Radio emitowało swojego czasu (teraz nie słucham) piosenki protestanckie (wspominany utwór TGD lub Missio Musica) ale także zawierzenie o. Kozłowskiego, zawierzenie Niepokalanej. To właśnie uważam za rozsądne. Taką sumę wszystkich nas.

Jako katolik to jest dla Ciebie proste, ale chciałbyś słuchać radia, gdyby co jakiś czas leciało "Bóg nie jest opłatkiem w złotej monstrancji"? W to wierzą protki Smile

JanKotlarz napisał:
Aga napisał:
Chcemy aby takiego radia mógł posłuchać każdy chrześcijanin i mam nadzieję, że udaje nam się to

Czyli jednak suma nas. Bo gdyby założyć że w ekumenii działamy tylko na naszej "części wspólnej", to praktycznie nikt nie mógłby słuchać Tan Radia.

Janku, chyba nie rozumiesz o co chodzi z tą częścią wspólną...
A co do wypowiedzi Agi, to ja rozumiem to, że każdy chrześcijanin może sobie włączyć radio o każdej porze i nie wyłączy go zaraz bo go coś urazi! Czyli nie suma, ale część wspólna chrześcijan (prawdy biblijne) albo utwory wykonywane przez chrześcijan nie mówiące bezpośrednio o Bogu (np. Amy Grant, 12Stones) ale o Prawdzie. Chyba wystarczy na dziś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
tulipan
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 18 Lut 2004
Posty: 18
Skąd: Lbn

PostWysłany: 08.04.2004 07:53:48    Temat postu: Z wieloma osobami na tym forum się zgadzam Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wszyscy czyli my Katolicy i protestanci (zielonoświątkowcy,baptyści i kościoły pokrewne uznające te same jak oni prawdy wiary) jesteśmy chrześcijanami. Nic nie przeszkadza nam chodzić na koncerty muzyów katolickich jak i protestanckich.
Zgadzam się, że jest kilka spraw które nas różnią m.in wstawienictwo świętych ,czy Maryji. Ale myślę,że bardziej koncetrujemy na tym co nas dzieli,a nie łączy. To jest przykre, dlaczego między nami a protestantami tyle wrogości?
Osobiście slucham więcej muzyki tworzonej przez protestantów ,gdyż wg mnie oni mają taką świeżość uwielbiewnia . Trochę trudno mi swierdzić co mogę określić przez "świeżość". Zauważyłem że w kościołach protestackich just położony duży nacisk na uwielbienie i może dlatego przez ich większe otwarcie na to tak właśnie odbieram tą muzykę. Co nie znaczy ,że w Kościele Kaolickim takich zespołów nie ma np "Saruel"

Na koniec życzę wszystkim błogosławionych Świąt Zmatwychwstania Jezusa. Niech fakt,że JEZUS ŻYJE natchnie nasze serca do uwielbiania go za Jego zwycięstwo nad śmiercią
Z Bogiem <Wink)><
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Teresss
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 01 Maj 2005
Posty: 9
Skąd: SKAwina CITY :D

PostWysłany: 02.05.2005 08:55:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz ja nie rozumiem... :/ to np 2 Tm 2, 3 nie jest katolickie i wogóle??? mozecie mi napisać jakie sa w 100% katolickie, a jakie nie??? plis Smile
_________________
...Myślę, więc jestem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 04.05.2007 23:03:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teresss napisał:
teraz ja nie rozumiem... :/ to np 2 Tm 2, 3 nie jest katolickie i wogóle??? mozecie mi napisać jakie sa w 100% katolickie, a jakie nie??? plis Smile


Hmmm...można czekać na odpowiedź latami, ale też samemu poszukać info na dany temat. albo w gazetach (np. RUAH) albo w necie, albo wśród znajomych popytać. Poza tym składy zespołów czasem ulegają zmianom , a z tym może się wiązać zmiana "worka" do którego wrzucimy dany zespół.


PAXIOR
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
oko
Nowy
Nowy


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 1
Skąd: lublin

PostWysłany: 01.06.2007 20:43:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muzyka chrześcijan w Polsce jest największa nadzieją ekumenii w tym kraju. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Lil'M
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 5

PostWysłany: 16.06.2007 13:46:17    Temat postu: Re: muzyka a ekumenizm Odpowiedz z cytatem

miłosz napisał:

>>czy fakt, ze jako katolik chodzę z radością na koncerty protestanckiego TGD i chłonę śpiewane przez nich treści nie stwarza pewnych kłopotów
>>przecież to, o czym zespoły śpiewają jest w pewnien sposób związane z teologią danego wyznania

ja nie widze zadnych przeszkod w chodzeniu na koncerty protestanckiego TGD-przeciez to tez chrzescijanstwo.Papiez nie raz sie wypowiadal na temat spojnosci kosciola i zachecal do jednosci chrzescijan.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 11.11.2007 21:58:51    Temat postu: Re: muzyka a ekumenizm Odpowiedz z cytatem

Lil'M napisał:
ja nie widze zadnych przeszkod w chodzeniu na koncerty protestanckiego TGD-przeciez to tez chrzescijanstwo.
Nadchodzi zmiana - pozytywna - w składzie TGD oraz piosenkach i ich przekazie. Mają być jeszcze bardziej ewangelizacyjni niż do tej pory. Smile
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 13.11.2007 16:03:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to oni zawsze byli ewangelizacyjni. ale ze nie moje klimaty to nieslucham. Ogolnie nie gustuje w gospel.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 19.09.2008 14:38:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie zespół ILLUMINANDI świetnie spełnia rolę "wspólnego podwórka", muzycy są katolikami, a znam kilku protestanów, którzy wysoce chwalą sobie przekaz ich nagrań i sa nimi bardzo zbudowani.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 19.09.2008 19:33:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bukken napisał:
Według mnie zespół ILLUMINANDI świetnie spełnia rolę "wspólnego podwórka", muzycy są katolikami, a znam kilku protestanów, którzy wysoce chwalą sobie przekaz ich nagrań i sa nimi bardzo zbudowani.
Co mi się kojarzy ten zespół, ale...
Chyba zaraz poszukam coś o nich w necie, to się przekonam czy mi się dobrze kojarzy.
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Natanael
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 28

PostWysłany: 28.02.2011 16:05:35    Temat postu: Clipy z dobrym przesłaniem Odpowiedz z cytatem

Myślę że słuchanie dobrego biblijnego przesłania w połączeniu z dobrą muzyką może budować, szczególnie jeśli w tekstach są fragmenty z Biblii.
Wiara jest ze słuchania => Rz 10:17
Zapraszam do Clipów - m.in. muzyki z dobrym przesłaniem
http://www.forum.kdm.pl/viewtopic.php?t=2184
Dobrego odbioru Wink
_________________
Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM