klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Teksty, przesłanie, wizerunek, symbole...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 01.04.2006 12:03:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mhm... Oczywiście symbol ma takie znaczenie jakie mu ludzie nadają. Myślę, że zależy w jakiej wierze i intencji używamy danego znaku. Np. odwrócony krzyż może znaczyć równie dobrze brak godności umierania jak Chrystus. Odwrócony krzyż używany był choćby przez christian black metalowy zespół Possession - dzisiejszych muzyków Frost Like Ashes. Tak samo rogi (horns'y) jako symbol używane są (w większości) raczej bez jakiegokolwiek związku z diabłem.
Więc myślę, że wszystko zależy od tego jakie MY nadamy czemuś znaczenie.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 02.04.2006 11:21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupełnie się nie zgadzam z takim podejściem do sprawy. Każdy symbol ma swoje znaczenie i nieważne jaki my będziemy mu nadawać wydźwięk, szatan z tego skorzysta. Naprawde polecam zupełnie odciąć się od takich rzeczy i nie próbować sobie tłumaczyć tego tak czy inaczej - to jest złe i koniec. Tak właśnie działa szatan, jest podstępny. Skończy się na tym, ze zespołu niby chrześcijańskie będą używać pentagramów. Bez przesady!

Ja doskonale rozumiem eddiego. Nie chodzi tu o podejście do wiary ludzi słuchających black metalu czy innych takich rzeczy ale o to, że oni nieświadomie poddają się wpływowi szatana, a on się tylko z tego cieszy. Dzieło szatana może być na pozór piękne, tak jak wam się podoba ta muzyka, a szatan tylko na to czeka. Macie dowody w swoich życiach, piszecie że okaleczaliście się - szatan dąży do tego żeby człowieka zniszczyć, więc okaleczanie się jest dowodem na to że on jednak przez tą muzykę działa! Czy Jezus by tego słuchał? Nie sądzę. Bóg daje nam dużo dobrej muzyki, nie trzeba nam więcej!

Co do malowania twarzy i innych takich rzeczy - nie przypominam sobie żeby Jezus walczył mieczem z kim kolwiem. Orężem Boga jest Miłość i i tacy właśnie powinni być chrześcijanie - budzić zaufanie. Czy uwazacie że zespół chrześcijański spełnia swoje zadanie, jeśli ktoś spojrzy i powie: sataniści? sam bym tak pomyslał widząc tak pomalowaną twarz. Nie powinniśmy nieść ludziom bólu i cierpienia ale nadzieję i Miłość.

Pozdrawiam was serdecznie i nie poczytujcie mojego wpisu jako wrzut.

Zapraszam serdecznie na strone www.aaron.kdm.pl - nowy zespół, w którym mam przyjemność grać. Pozdrawiam bardzo serdecznie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 02.04.2006 11:27:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, jeszcze jedno, to nie zespoły chrześcijańskie powinny nam wskazywać drogę ale Kościół, więc argument typu: jakiś tam zespół tak zrobił to można tak robić jest błędem. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 02.04.2006 16:01:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiek napisał:

Ja doskonale rozumiem eddiego. Nie chodzi tu o podejście do wiary ludzi słuchających black metalu czy innych takich rzeczy ale o to, że oni nieświadomie poddają się wpływowi szatana,


Zgoda.

Cytat:
Dzieło szatana może być na pozór piękne,


Nie uważam, że black metal czy jakakolwiek muzyka metalowa jest dziełem szatana. Chociaż może mu służyć.

Cytat:
Macie dowody w swoich życiach, piszecie że okaleczaliście się - szatan dąży do tego żeby człowieka zniszczyć, więc okaleczanie się jest dowodem na to że on jednak przez tą muzykę działa!


Trzeba potrafić rozróżnić muzykę, a przekaz w niej zawarty. Same dźwięki choćby nie wiem jak głośne czy nieprzyjemne nie mogą być same w sobie złe! Tak samo jak nie istnieje brzmienie "dobre".

Chciałbym też zaznaczyć, że osobiście staram się nie ograniczać wyłącznie do metalu (który to mimo wszystko jest mi najbliższy). Słucham z polskich kapel 2Tm2,3, Armii, Maleo Reggae Rockers, lubię Arkę Noego Very Happy. Tak samo dobrze mi się słucha reggae.. nie krytykuje hip-hopu.

Cytat:
Czy Jezus by tego słuchał?


Myślę, że Jezus pobłogosławił by każdą muzyke, która chwali Jego imię.

Cytat:
Co do malowania twarzy i innych takich rzeczy - nie przypominam sobie żeby Jezus walczył mieczem z kim kolwiem.


To tylko symbol... walki duchowej z Szatanem, grzechem.

Cytat:
Orężem Boga jest Miłość i i tacy właśnie powinni być chrześcijanie - budzić zaufanie.


Oczywiście wszystko powinno sprowadzać się do Miłości.
Jednak extremalna muzyka o której piszesz wiąże się z extremalnym wizerunek czy tekstami. To budzi zaufanie u ludzi z subkultury do których jest ona właśnie skierowana.

Cytat:
Czy uwazacie że zespół chrześcijański spełnia swoje zadanie, jeśli ktoś spojrzy i powie: sataniści? sam bym tak pomyslał widząc tak pomalowaną twarz.


Myślę, że spełnia zadanie choćby w przełamywaniu stereotypów, dotyczących ubioru, stylu, czy słuchanej przez kogoś muzyki. Jezus patrzy wyłącznie na "wygląd" naszej duszy - tak i my powinniśmy.

Cytat:
Nie powinniśmy nieść ludziom bólu i cierpienia ale nadzieję i Miłość.


Ale taki jest właśnie przekaz tej muzyki, jednak w nietypowej formie bo skierowany do konkretnej grupy odbiorców.

Cytat:
Pozdrawiam was serdecznie i nie poczytujcie mojego wpisu jako wrzut.


Oczywiście, że nie. Cieszę się, że ktoś się podzielił wątpliwościami, uwagami. Smile

Cytat:
Zapraszam serdecznie na strone www.aaron.kdm.pl - nowy zespół, w którym mam przyjemność grać. Pozdrawiam bardzo serdecznie:)


Bóg z Tobą!
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 03.04.2006 14:49:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za kompleksowe podejście do sprawy. Mam jednak jeszcze parę uwag. Zobacz, utwór jako taki jest symbiozą muzyki i przesłania, wiem z doświadczenia. I teraz kiedy autor tworzy pod wpływem szatana utwór satanistyczny, wtedy zarówno tekst jak i muzyka same w sobie zawierają już przekaz. Autor jakby nasyca samą muzykę treścią. Zatem moim zdaniem można powiedzieć o muzyce jako takiej jako dobrej lub złej. A jeszcze wracając do tej uwagi: czy Jezus by tego słuchał? miełem na mysli zespoły satanistyczne bo to było w wątku słuchania zespołów satanistycznych bez zwracania uwagi na txt. Te moje wszystkie przemyslenia (dot szatana i tego jak działa) nie są do końca moje ale są syntezą świadectw ludzi którzy wiedzą na ten temat więcej niz ja. Kończąc chciałem jako podsumowanie napisać, ze utworami satanistycznymi posługuje się szatan i jesli je weźmiesz to weźmiesz też jego nie zależnie od tego czy chcesz. Nie wiem czy wiecie, ale egzorcyści mówią, ze należy z domu powyrzucać wszystkie symbole okultyzmu itp (nawet niewinnego słonika z trąbka do góry). Mówią że szatan wchodzi do domu przez takie właśnie przedmioty - to na dowód tego, że sztan sobie przychodzi bez zaproszenia, ale , jak mówią egzorcyści, jesli wszystko takie wyrzucimy (tego typu płyty też), to powiemy mu jednoznacznie nie i wtedy nie będzie mial dostępu do nas. Pozdrawiam i naprawde zachęcam żeby nad tym pomyśleć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 03.04.2006 16:30:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiek napisał:
Zobacz, utwór jako taki jest symbiozą muzyki i przesłania, wiem z doświadczenia. I teraz kiedy autor tworzy pod wpływem szatana utwór satanistyczny, wtedy zarówno tekst jak i muzyka same w sobie zawierają już przekaz. Autor jakby nasyca samą muzykę treścią.


Oczywiście tekst o pięknym świecie, z kolorowymi kwiatuszkami, świecącym słoneczkiem gdzie wszystko jest cacy w (christian) black metalowym utworze się nie sprawdzi Rolling Eyes. Przekaz jest extremalny, czasem brutalny, dotyczący często mocy i potęgi Boga, przerażającego piekła czy apokaliptycznych wizji... Skupia się po prostu na innych aspektach wiary, ukazuję ciemną strone bardziej dosadnie. Jednak oparte przecież na Biblii.

Cytat:
Zatem moim zdaniem można powiedzieć o muzyce jako takiej jako dobrej lub złej.


Oczywiście, przyjąć możemy, że muzyka zła to ta z negatywnym przesłaniem, dobra z dobrym. Wink

Cytat:
Nie wiem czy wiecie, ale egzorcyści mówią, ze należy z domu powyrzucać wszystkie symbole okultyzmu itp (nawet niewinnego słonika z trąbka do góry).


Na szczęscię, nie posiadam żadnego słonika. Very Happy Wink

Cytat:
Mówią że szatan wchodzi do domu przez takie właśnie przedmioty - to na dowód tego, że sztan sobie przychodzi bez zaproszenia, ale , jak mówią egzorcyści, jesli wszystko takie wyrzucimy (tego typu płyty też), to powiemy mu jednoznacznie nie i wtedy nie będzie mial dostępu do nas.


Napewno coś w tym jest. Rolling Eyes

Pozdrawiam,
Kayin.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
eddie
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: 03.04.2006 16:57:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem, czy cos nowego moge do tej dyskusji wniesc, wiec na razie tylko przywitam kolejna osobe z przepieknego miasta, jakim jest Lublin Smile
i mam do ciebie, Misiek, jedno pytanie:jezdziles moze do Wawolnicy do ks.Jana?tak tylko pytam

sorry za OT,ale naprawde nie wiem, co moglbym napisac, oprocz tego, co juz pisalem wczesniej.
Albo juz wiem Smile
Cytat:
Czy uwazacie że zespół chrześcijański spełnia swoje zadanie, jeśli ktoś spojrzy i powie: sataniści?

Tak, mysle, ze w pewnym sensie kapela taka spelnia swoje zadanie. Wcielmy sie w role typowego blackowca. Wchodzisz na jakas stronke jakiejs kapeli. Nie masz pojecia, ze jest chrzescijanska. Widzisz, ze uzywaja corpse paint'a. myslisz: "hmm moze jest to cos ciekawego?". Sciagasz, sluchasz. Zakladamy, ze spodobaly ci sie. Zazwyczaj nie wchodzisz w teksty. Dzieki temu szatan juz ma mniejsze pole do popisu. Natomiast dla osob, ktore juz dana kapele znaja, jest to bez roznicy, czy uzywaja oni corpse paint, czy nie.
Sam osobiscie nic do tego nie mam, a nawet podoba mi sie to Smile


PS. Chce sie podzielic z wami moja radoscia: jestem wolny! Smile zly dal mi spokoj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 03.04.2006 17:22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eddie napisał:

PS. Chce sie podzielic z wami moja radoscia: jestem wolny! Smile zly dal mi spokoj Smile


Chwała Jah! Very Happy

Ja niestety się wyzwolić nie mogę, co się wybije, Zły szybko ściąga mnie na dno... Nieśmiało proszę o modlitwę.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 03.04.2006 17:22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary, no to super! Cieszę się bardzo! Księdza Jana znam tylko z opowieści mojego kolegi. Tak jak napisałem moje przemyślenia bazuję na świadectwach. No a co to kwestii tego image, to chodziło mi bardziej o ludzi nie słuchających takiej muzyki. W moim przekonaniu muzyk chrześcijanin nie powinien budzić wątpliwości, chociaż pewnie zawsze ktoś się znajdzie, komu nie spodobają się moje włosy albo co innego:)

Kayin, ja piszę cały czas o zespołach satanistycznych, nie chrześcijańskich:)

No a takie malowanie - ja tego osobiście nie zrozumiem, jest to dla mnie przerażające, zupełnie nie niosące nic dobrego i nie popieram tego



Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 03.04.2006 17:25:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiek napisał:
Kayin, ja piszę cały czas o zespołach satanistycznych, nie chrześcijańskich:)


Trzeba było tak odrazu Razz , chociaż tam jest podobnie (tylko, że odwrotnie) Wink.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 03.04.2006 17:25:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kayin - poprostu to zostaw, uwierz mi! Ot tego trzeba się odciąć, nie mozna trochę się odciąć a trochę akceptować. Bedę się za Ciebie modlił! Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 03.04.2006 17:29:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiek napisał:
Kayin - poprostu to zostaw, uwierz mi! Ot tego trzeba się odciąć, nie mozna trochę się odciąć a trochę akceptować. Bedę się za Ciebie modlił! Pozdrawiam!


Dzięki wielkie (napewno modlitwa mi się przyda, o wyzwolenie z grzechu)...
Chociaż wątpie żeby mój grzech miał coś wspólnego z muzyką. Rolling Eyes Ale...Czy piszesz teraz o christian czy satanic? Wink Ja jasno deklaruje, że jeżeli chodzi o extremalniejsze klimaty trwam tylko przy kapelach wprost z przesłaniem biblijnym. Więc kierowanie się np. tekstami utworów tychże zespołów nie może być złe.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 03.04.2006 17:33:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a no to spoko, myślałem, ze jest inaczej, że czasem słuchasz muzyki satanistycznej. Chodzi mi caly czas o to, ze trzeba się odciąć od muzyki satanistycznej jeśli chce się myśleć o wyzwoleniu. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 03.04.2006 17:40:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiek napisał:
a no to spoko, myślałem, ze jest inaczej, że czasem słuchasz muzyki satanistycznej. Chodzi mi caly czas o to, ze trzeba się odciąć od muzyki satanistycznej jeśli chce się myśleć o wyzwoleniu.


Odciąłem się już prawie rok temu. Nie potrafię słuchać czegoś kompletnie wbrew moim wierzeniom. Na dzien dzisiejszy jest już chyba tak, że znam więcej kapel chrześcijańskich niż ze sceny ogólnej. Rolling Eyes (stanowią one ok.90% tego czego słucham na codzień)
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 07.04.2006 16:49:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam wszystkim stronkę -> www.christianrocklyrics.com <-
Znajdziecie tam teksty do wielu christian metalowych kapel i nie tylko. Smile
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM