klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Dimmu Borgir...
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eddie
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: 18.08.2005 19:26:13    Temat postu: Dimmu Borgir... Odpowiedz z cytatem

Wiem, ze temat brzmi dziwnie, ale nie wiedzialem, co w nim napisac. Ale juz wyjasniam, o co mi chodzi. Wg mnie Dimmu Borgir jest jedna z lepszych (jesli nie najlepsza) kapel blackowych. Problem tkwi w tekstach, niestety :/ niby jest pare kawalkow, ktore nie sa przeciwko Bogu, ale sa to nieliczne.A moje pytanie brzmi-czy jest jakas unblackowa kapela, ktora gra tak, jak Dimmu Borgir?
Z gory dzieki za info Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 21.08.2005 14:00:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj eddie,
Swojego czasu wsłuchiwałem się w Dimmu Borgir (i podobne jak kredki) Razz , ale rzuciłem to wraz z przejściem na jasną strone mocy Wink.
A un-blackowa kapela grająca podobnie? Hmmm... Znam "pare" un-black'owych zespołów to żaden niestety nie jest ich chrześcijańskim odpowiednikiem. Chociaż jeżeli chodzi o bardziej melodyjny/klimatyczny black metal (z klawiszami Smile) to śmiało mogę polecić:
Antestor - głownie ostatnią płyte ( The Forsaken ) - black/doom metal.
Frost Like Ashes - zespół, który był (i jest) dla mnie dużym odkryciem Smile. Wydali póki co jednie EPke "Pure As The Blood Covered Snow" i w tym roku już Long Play'a pt. "Tophet". Stawiają na wizerunek. Pozatym miażdżące teksty i muzyka. Smile www.frostlikeashes.com http://p081.ezboard.com/bfrostlikeashes - black/death/thrash metal.
Holy Blood - zespół z Ukrainy. Dużo nie miałem okazje posłuchać, ale to co słyszałem wystarczy żeby bez obaw polecić każdemu. Świetny! Smile http://www.holyblood.metal-forever.com/HolyBlood/holyblooden.html - black (folk) metal.
Slechtvalk - znany dużej grupie zainteresowanych. Smile Na pierwszym albumie zachowanych jest najwięcej melodii i tekstów chrześcijańskich, jednak samo wydanie i nagranie słabe. Później co album mocniej, lepiej chociaż teksty przeszły w średniowieczne klimaty Confused Rolling Eyes . http://www.slechtvalk.com/
Ewentualnie pozostaje jeszcze starszy Crimson Moonlight. Smile http://www.crimsonmoonlight.com
Ps. Dwa pierwsze urzywają tzw. corpse painting.

Miłego słuchania. Smile
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Corialote
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 13
Skąd: Tymczosowo z Ziemi.. ale to do czasu..

PostWysłany: 04.09.2005 12:08:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm.. Slechtvalk wydaje sie byc.. no coz.. wystarczy popatrzec czego sluchaja czlonkowie zespolu.. no i gdzie graja koncerty.. troche szkoda Sad
_________________
\m/ From the Mist and Shadows \m/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
clmarek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 49

PostWysłany: 04.09.2005 13:01:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, nie oceniaj ich tak pochopnie!

To wspaniale chlopaki (no i dziewczyny), przemili i niezwykle gadatliwe z nich ludzie! Robia kawal dobrej roboty!

Co z tego ze sluchaja nie chrzescijanskiej muzy? Chyba o to chodzi zeby grac w ciemnych miejscach?

Czlonkowie slechtvalka udzielaja sie na wielu forach (np. endtime albo christian metal realm) i z tego co pisza mozna wywnioskowac ze ich wiara stoi na naprawde solidnym fundamencie.

Nie sa powolani po prostu zeby spiewac wprost o bogu, wiec spiewaja o wojnie, ale pomiedzy wierszami przeslanie jest jasne.

Proponuje zebys poprostu do nich napisala maila (bo pojscie na koncert moze nie byc latwe ale zapewniam cie ze warto).

Tez kiedys tak osadzalem i rozumiem Twoje zaniepokojenie, naprawde!
Jednak po kilku latach doszedlem do wniosku ze to blad, kazdy niech robi to co czuje ze Bog chce zeby robil.
I tak jesli stwierdzisz ze nie chcesz ich sluchac to nie sluchaj, jesli oni czuja ze maja sluchac to czego sluchaja, niech sluchaja, niech graja co czuja, tak bedzie najlepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Corialote
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 13
Skąd: Tymczosowo z Ziemi.. ale to do czasu..

PostWysłany: 04.09.2005 13:05:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

clmarek napisał:
Hej, nie oceniaj ich tak pochopnie!

To wspaniale chlopaki (no i dziewczyny), przemili i niezwykle gadatliwe z nich ludzie! Robia kawal dobrej roboty!

Co z tego ze sluchaja nie chrzescijanskiej muzy? Chyba o to chodzi zeby grac w ciemnych miejscach?

Czlonkowie slechtvalka udzielaja sie na wielu forach (np. endtime albo christian metal realm) i z tego co pisza mozna wywnioskowac ze ich wiara stoi na naprawde solidnym fundamencie.

Nie sa powolani po prostu zeby spiewac wprost o bogu, wiec spiewaja o wojnie, ale pomiedzy wierszami przeslanie jest jasne.

Proponuje zebys poprostu do nich napisala maila (bo pojscie na koncert moze nie byc latwe ale zapewniam cie ze warto).

Tez kiedys tak osadzalem i rozumiem Twoje zaniepokojenie, naprawde!
Jednak po kilku latach doszedlem do wniosku ze to blad, kazdy niech robi to co czuje ze Bog chce zeby robil.
I tak jesli stwierdzisz ze nie chcesz ich sluchac to nie sluchaj, jesli oni czuja ze maja sluchac to czego sluchaja, niech sluchaja, niech graja co czuja, tak bedzie najlepiej.


napelniles mnie nadzieja bracie.. moze podasz adresy do fajnych zagranicznych metal forow? bo to forum na ktorym sie udzielalam zniklo bez jasniejszej (zadnej) przyczyny (a szkoda bo bylo super Sad )
_________________
\m/ From the Mist and Shadows \m/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
clmarek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 49

PostWysłany: 04.09.2005 13:13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najwazniejsze sa:
http://users.boardnation.com/~endtime/
i
http://pub21.ezboard.com/bthechristianmetalrealm

Wracajac do slechtvalka na pierwszym udziela sie Fionghualla (Fiona) a na drugim Shamgar.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 04.09.2005 13:49:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slechtvalk to świetna un-black'owa kapela (bo za taką została uznana po pierwszym albumie). Z początku zmienienie tematyki tekstów średnio mi się podobało, ale się już pogodzilem. Smile Pozatym nie ma absolutnie NIC do rzeczy czego słuchają członkowie danej kapeli jeśli im to nie przeszkadza, to im wychodzi TYLKO na dobre (rozwija muzycznie itd. bo czołówki black metalowych zespołów nie znajdziemy wśród chrześcijańskich Rolling Eyes ). Tak samo jest zresztą z Frost Like Ashes, którzy się zachwycają muzyką Dimmu Borgir mimo iż jak samo mówią nie patrzą na liryki, które są "złe".

Ps. clmarek dzięki za podane fora. Niewiedziałem, że członkowie Slechtvalk się gdzieś wypowiadają... Very Happy THX.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Corialote
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 13
Skąd: Tymczosowo z Ziemi.. ale to do czasu..

PostWysłany: 04.09.2005 14:04:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

clmarek napisał:
Dla mnie najwazniejsze sa:
http://users.boardnation.com/~endtime/
i
http://pub21.ezboard.com/bthechristianmetalrealm

Wracajac do slechtvalka na pierwszym udziela sie Fionghualla (Fiona) a na drugim Shamgar.


jakies inne? tamte mam juz w ulubionych ale mam ochote sie rozejrzec zanim na jakies wkrocze z wielkim hukiem.. albo i bez Very Happy

co do tego czego sluchamy.. coz.. ja twierdze ze tak jak Boze Slowo zasiane w naszych sercach przynosi swoje zniwo podobnie moze byc z tekstami satanistycznymi. takie teksty moga budzic negatywne uczucia, mysli i dlatego ja sama zanim zaczne cos uwazac za "swoje" patrze sie na teksty i sposob bycia poszczegolnych czlonkow zespolu.. moze na niektorych takie rzeczy nie maja wplywu.. ale "przezorny zawsze ubezpieczony" Cool

buźka Wink
_________________
\m/ From the Mist and Shadows \m/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 05.09.2005 15:35:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się... Teksty mogą mieć zarówno pozytywny jak i negatywny wpływ na odbiorce. Jednak chyba niedotyczy to każdego (trzeba najpierw znać owe teksty Wink ) - tak czy siak na mnie mają one wpływ dlatego głównie przeszedłem na unblack.
Jest jednak jeszcze możliwość słychania tylko muzyki przymykając oko na przesłanie/treść zawarte w niej (o ile ktoś to potrafi - ja osobiście raczej nie). Robi tak wielu słuchaczy, tudzież członkowie Slechtvalk i inni. Smile

.::God Bless::.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 05.09.2005 23:39:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 Tesaloniczan 5:22 "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.
trzymam się tego, po co wystawiać się na pokusy?
znam takich, ktorzy zaczeli sluchać blackowej muzy i teraz tylko w takiej siedzą (un-black poszedl w zapomnienie).
David Pierce mówił, że choć miał bliżej do domu przez główną ulicę dzielnicy "Czerwonych Świateł" (dzielnica w Amsterdamie, w ktorej jest pelno prostytutek przy ulicy, sex-shop co krok itp.) to chodzil naookolo po to, żeby nie wystawiac sie na pokusy a wielu chodzących tamtedy chrzescijan zbładzilo.
Podobna sytuacja. Nie oceniam członków Slechtvalka, ale pisze do Was, byście się karmili dobrym pożywieniem.

ps. niektórym nie szkodzą śledzie w połączeniu z mlekiem, ale czy tak bardzo potrzebujemy sprawdzać jak jest u nas?
pax


Ostatnio zmieniony przez Grzecho dnia 06.09.2005 14:44:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 06.09.2005 13:00:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż to. Zgadzam się z Grześkiem. Very Happy
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Corialote
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 13
Skąd: Tymczosowo z Ziemi.. ale to do czasu..

PostWysłany: 06.09.2005 20:33:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kayin napisał:
Otóż to. Zgadzam się z Grześkiem. Very Happy


no to zaprzeczasz sam sobie w takim razie teraz Very Happy
zmieniasz zdanie? Wink Cool
_________________
\m/ From the Mist and Shadows \m/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
clmarek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 49

PostWysłany: 06.09.2005 21:29:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest takie proste.

Kazdy niech sam rozsadzi za siebie a nie za innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Corialote
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 13
Skąd: Tymczosowo z Ziemi.. ale to do czasu..

PostWysłany: 06.09.2005 22:25:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie czepiaj sie Misku ;D

buzka Wink
_________________
\m/ From the Mist and Shadows \m/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 07.09.2005 14:10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corialote napisał:
Kayin napisał:
Otóż to. Zgadzam się z Grześkiem. Very Happy


no to zaprzeczasz sam sobie w takim razie teraz Very Happy
zmieniasz zdanie? Wink Cool


Nie zaprzeczam.
Utrzymuje swoje zdanie i zgadzam się z Grześkiem. Smile Uważam, że lepiej nie wystawiać się na próbę słuchając czystego black metalu bo może to nie wyjść na nasze dobre. Jednak dodaje, że są ludzie, których mimo słuchania muzyki (tylko muzyki Smile ) z przesłaniem anty-chrześcijańskim wiara pozostaje niezawachana.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM