klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Von Thronstahl

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ATW
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 12

PostWysłany: 15.09.2008 21:49:28    Temat postu: Von Thronstahl Odpowiedz z cytatem

Von Thronstahl to niemiecki zespół muzyczny założony w 1995.

Von Thronstahl został powołany do życia w roku 1995 przez Josefa Marię Klumba i jego brata Bernarda. Jakiś czas potem Bernard przestaje udzielać się w grupie, dochodzą natomiast Raymond P., Marcel P. i Rene. VT zaczyna pojawiać się na licznych składankach muzycznych i powoli wybijać się na rosnącej w siłę scenie military-neofolk. Symbolem kapeli staje się pęk rózg liktorskich, znany ze starożytnego Rzymu i faszystowskich Włoch. Na zasadnicze brzmienie składają się neoklasyczne aranżacje (grane na syntezatorach), połączone z marszowymi rytmami, industrialnym zgiełkiem, śpiewem, deklamacjami i rozmaitymi nagraniami samplowanymi z radia, telewizji, archiwów historycznych etc. Najpełniejszym wyrazem takiego podejścia jest album Imperium Internum, pełnoczasowy debiut kapeli, wydany w roku 2000. Imperium Internum to głos Starej Europy, bluźnierstwo przeciwko ideom współczesności. „Tęskniłem za tworzeniem sztuki i muzyki, która byłaby silniej związana z prawdziwym dziedzictwem europejskim – nie z masonerią, anarchiczną tradycja fałszywej wolności, oznaczającą wykorzenie i bezprawie” – mówi Klumb w jednym z wywiadów. „Von Thronstahl powinien wskazać drogę powrotną do wzniosłego rodzaju dumy, opartego o trwałe wartości”.

W kolejnych latach ukazują się następne płyty – mocno eksperymentalna ReTurn Your ReVolt Into Style oraz utrzymana w neoklasycznej, militarnej atmosferze E Pluribus Unum. Ten ostatni album to zbiór utworów, które wcześniej ukazały się na różnego rodzaju składankach, m.in. na cześć barona Evoli, Leni Riefenstahl, kapitana Codreanu.

Równocześnie VT kreuje specyficzny image sceniczny, łączący wątki militarne i imperialne ze swoistą interpretacją „stylu dandysa” (occidental dandy pose). Na stronie internetowej VT pojawiają się artykuły na temat mody i elegancji, odniesienia do Gabriela D’Annunzio i Curzio Malaparte. Josef Klumb przewrotnie określa się jako „dandy-coffee-fascist”. Mało tego, Klumb nie ustaje w prowokacjach: „W ostateczności wydaje się, że typem religii, który najbardziej pasuje do dobrej whisky, rękawiczek z czarnej skóry i zapachu doskonałych papierosów – jest stary, twardy rzymski katolicyzm. To nie tylko kwestia wiary i prawdy, to także kwestia stylu i klasy”.

. Podczas festiwalu muzyki gotyckiej w Lipsku w roku 2000 policja usiłuje nie dopuścić do występu VT i Days Of The Trumpet Call (projekt Raymonda P.). Swoją drogą, z tym ostatnim zespołem VT nagrywa dwa wspólne albumy, w tym jeden poświęcony dwóm szczególnym postaciom literatury i kultury europejskiej XX wieku – Ferdynandowi Pessoa (portugalskiemu poecie epoki fin de siecle) i Emilowi Cioranowi, rumuńskiemu eseiście o zapatrywaniach nihilistycznych.

W roku 2003 Von Thronstahl nagrywa album Bellum Sacrum Bellum!?, który w opinii wielu recenzentów przejdzie – lub już przeszedł – do historii gatunku. Bellum, Sacrum Bellum!? to przedziwny, mocarny mix militarnej neoklasyki, industrialnego hałasu, elektronicznych beatów i rockowych gitar, a wszystko to okraszone masą sampli, efektów i dźwiękowych ornamentów, nadających tej muzyce głębię i różnorodność. Skondensowany atak na wszystkie świętości ponowoczesnego świata. Zarazem Klumb sięga do swoich punkowych korzeni, wykonując piosenkę We Walked In Line grupy Joy Division, przetwarzając motywy The Exploited, The Clash i nie tylko. Płyta-dynamit, zarówno od strony muzycznej, jak i w dziedzinie przesłania.

Niedługo potem Josef K. bierze się za kolejne przedsięwzięcie – tym razem we współpracy z Damiano Mercuri z włoskiego Rose Rovine e Amanti postanawia zebrać na jednej składance wszystkie zespoły neofolkowe, industrialne i militarne, które nie ukrywają swego przywiązania do tradycyjnie pojmowanego chrystianizmu – katolickiego lub prawosławnego. Tak powstaje Credo In Unum Deum, wydany w 2006 roku album kompilacyjny, zaopatrzony w 64-stronicową książeczkę, zawierającą teksty utworów, ilustracje oraz eseje poszczególnych wykonawców, poświęcone religii i duchowości. Udział biorą m.in. Oda Relicta (Ukraina), Lonsai Maikov (Francja), Kriegsfall-U (Węgry), Parzival (Rosja). No i oczywiście Von Thronstahl, prezentujący się w dwóch kawałkach poświęconych Matce Boskiej. Płytę można (lub można było) nabyć także w Polsce, np. w War Office.

Niedawno pod szyldem VT ukazał się mini-album Mutter der Schmerzen („Matka Bolesna”), utrzymany w stylistyce neofolkowej. Zespół odszedł tu zarówno od rozbudowanych, quasi-orkiestralnych aranżacji, jak i od wpływów rocka czy industrialu, kierując się ku wpadającym w ucho balladom o tym samym, co zwykle, przesłaniu. W roku 2007 na rynku pojawia się, nakładem brytyjskiej Cold Spring Records, najnowszy album VT – Sacrificare, rozwijający wątki neofolkowe. W tym samym roku Josef K. udzielił wywiadu dla polskiego magazynu internetowego Młodzież Imperium. W lutym 2008 nie doszedł do skutku koncert VT i Rose Rovine E Amanti w Warszawie – z supportem w postaci polskich kapel Krępulec i Across The Rubicon.


Obecnie VT szykuje nowy album GERMANIUM METALLICUM.
_________________
Heilige!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 17.09.2008 16:09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parzival jest z Danii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
ATW
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 12

PostWysłany: 17.09.2008 22:43:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, aczkolwiek większa część zespołu to Rosjanie. A ten materiał pisałem dość dawno i wtedy w informacji (chyba nawet oficjalnej) odnośnie Credo In Unum Deum jako kraj podana była Rosja.
_________________
Heilige!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 18.09.2008 09:58:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A masz może namiary gdzie można kupić Credo in unum Deum? mam 5 utworów mp3 z tej skaładaniki i bardzo mi się podoba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
onright
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 34

PostWysłany: 18.09.2008 12:50:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rageineden.org/index.php?id=6&pid=1155

http://www.steinklang-records.at/shop/index.php?main_page=product_music_info&products_id=923&language=en

Widziałem też na ebay
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
ATW
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 12

PostWysłany: 18.09.2008 13:53:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaopatrzyłem się w WOP/Rage in Eden.

Tam są też albumy Zebaoth, Kriegsfall-U, Gregorio Bardiniego, VT i Rose Rovine e Amanti, jeśli ktoś chce spojrzeć pod kątem przesłania chrześcijańskiego (na scenie martial/neofolk jeśli juz przesłanie chrześcijańskie to będzie chodzić po prostu o rzymsko-katolicki tradycjonalizm, jak w przypadku ww. kapel, ew. o prawosławie, jak Oda Relicta, Kayno Yesno Slonce czy Lonsai Maikovskij).
_________________
Heilige!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 20.09.2008 14:03:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale drogo, może kiedyś na allegro taniej wyrwę..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Noel
Nowy
Nowy


Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 2

PostWysłany: 22.10.2008 21:25:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka... właśnie tak sobie słucham VT - Dressed in Black Uniforms (wersja zamieszczona na Sacrificare)... i mam pytanie do userów wypowiadających się w tym temacie, jak i ogólnie dobrze znających Von Thronstahl... czy ktoś ma może jakieś tagi do gitary tego kawałka lub wie gdzie by można je namierzyć ? Wydaje się on dość prosty, więc jeśli ktoś gra to powinno się udać rozszyfrować... ja niestety jestem jeszcze daleko daleko od takiego poziomu, ale myślę, że fajnie by było sobie pograć ten kawałek... dlatego gdyby ktoś miał coś podobnego prosiłbym o info Wink. Z góry dzięki za ew. pomoc Wink. Pozdrowienie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Folkmetal
Nowy
Nowy


Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 1

PostWysłany: 23.10.2008 12:45:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłbym Ci rozpisać tą piosenkę, tylko problemem jest to, że nie mam w domu internetu. Może uda mi się ją skądś ściągnąć, to wtedy ją zrobię. Jakbyś chciał, na stronie Ultimate - guitar, są taby do 2TM23 - "Biada, biada", i Fire throne - "Nadchodzi lew". Jeśli umiesz już barowe, to sobie poradzisz;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Noel
Nowy
Nowy


Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 2

PostWysłany: 23.10.2008 12:57:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki ^_^... będę ew. czekał na Dressed in Black Uniforms Wink. Raz jeszcze dzięki Wink Pozdrowienie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
ATW
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 12

PostWysłany: 24.10.2008 12:00:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powinno być łatwo znajdywalne, bo to jest piosenka Walked in Line grupy Joy Division.
_________________
Heilige!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM